קניית רכב חדש

קניית רכב חדש

מזל טוב! החלטתם להתחדש ברכב, ולא סתם רכב, רכב חדש מהניילונים! כזה שאתה נכנס אליו ומרגיש ומריח את ההתחדשות באוויר. ישנן כמה דרכים לרכוש רכב חדש, וכמה דברים שחשוב לקחת בחשבון, במאמר הבא נתייחס לחלקם ונכוון אתכם.

קניית רכב חדש מיבואן

זו נחשבה עד לא מזמן לשיטה הקלאסית והעיקרית לרכישת רכב. אתה נכנס לאולם של חברה המייבאת את הרכב שברצונך לקנות, בוחר לך את הדגם המועדף (או שאולי כבר בחרת), עובר על טופסולוגיה לא מסובכת, ובזה נגמר הסיפור, נכון? תשלום אחד על הכל ותוך כמה ימים יש לך רכב חדש על הכביש. השיטה הזו עדיין קיימת כמובן, ואתם יכולים למצוא את רשימות היבואנים של הרכב שברצונכם לרכוש, במנועי החיפוש של גוגל. העניין הוא שלשיטה הזו נוספו בשנים האחרונות שיטות נוספות של מימון ורכישת רכב. נסקור אותן גם כן.

קניית רכב חדש מליסינג

אחת השיטות הפופולאריות בשנים האחרונות לרכישת רכב היא ליסינג פרטי. אתה משלם לחברת הליסינג תשלום קבוע בחודש, זה מחוץ לחשבון הבנק, ויש לך רכב. כמה נוח. מה פחות נוח? נתחיל בכך שמדובר בהתחייבות לטווח ארוך, ואם התפספס לך חודש כלשהו בתשלומים, הקנסות גדולים ומעיקים.

עניין נוסף שחשוב לקחת בחשבון, הרכב עובר לבעלותכם רק בתום תקופת הליסינג. החברה רשומה כבעלים ראשונים, ואתם השניים. מה זה אומר? ירידת ערך של הרכב. לרוב מדובר במינימום של 105 ולפעמים אף יותר, חשוב לקחת בחשבון.

היתרון הגדול של קניית רכב חדש מליסינג הוא בכך שאתה יכול לשמור על ההון העצמי שלך. במקום להוציא סכום מסוים במכה, אתה מוציא אותו במנות קטנות, אחת לחודש, מה שעוזר לך לשמור על רמת חיים בקו ישר, בלי טלטולים משמעותיים.

אפשרויות נוספות למימון קניית רכב חדש

יבואנים רבים ישמחו לתת לכם תנאי רכישה נוחים, כמו חברות הליסינג. בדרך כלל מדובר במקדמה ותשלום חודשי קבוע, לתקופת זמן ידועה מראש. יתרון יפה שיש פה הוא שלעיתים החברות הללו מתחייבות לרכוש מכם בחזרה את הרכב במחיר מחירון, שזה יתרון יפה. 


ירידת ערך רכב חדש בשנה הראשונה

ירידת ערך רכב חדש בשנה הראשונה

בבואכם למכור או לקנות רכב, אחד הנושאים החשובים שיש לתת עליהם את הדעת הוא נושא ירידת ערך הרכב ושמירת ערך הרכב. כשאתם מתכוונים לרכוש רכב, חשוב שתבדקו את מידת שמירת הערך של הרכב, על מנת לנסות לצפות באופן יחסי מה צפוי לכם כשתרצו למכור אותו (קשה לצפות באופן מדויק מבחינה מספרית, הכוונה היא לצפות מבחינת מגמה). באותה מידה, אבל טיפה פחות רלוונטי, בבואכם למכור רכב, בטח יעניין אתכם לדעת כמה הפסדתם עליו, ומה הערך שלו היום לעומת היום שרכשתם אותו.

רכב חדש – שנה ראשונה

רכב חדש אשר נמצא על הכביש שנה ראשונה, שומר כמובן על ערך גבוה, אם נשמרים הנתונים הבאים:

1.      הרכב לא עבר תאונה, לא עלינו.

2.      קילומטראז' לא גבוה.

3.      ללא צבע חדש, תיקונים וכו'.

ירידת ערך רכב היא דבר שקשה לצפות מראש, לפעמים היא נובעת מסוג הדגם, הקטגוריה, מידת הפופולאריות והמוניטין של החברה, ומשתנים נוספים. לא מדובר במדע מדויק, אבל אם שמרתם על הנתונים הנ"ל, הסיכוי שהרכב החדש שלכם ישמור על ערכו, גבוה יותר.

שמירת ערך של מותג

באיזו מידה משפיע מותג מסוים על שמירת הרכב? מתברר שזהו נתון שחשוב לקחת בחשבון. חברות טויוטה ומאזדה מצליחות לשמור על ערך הרכבים שלהם יפה יותר מחברות אחרות, ואם המותג מתמד בעיקר בשוק הפרטי ולא בליסינג, הסיכוי שלו לשמירת ערך גבוהה יותר, טוב יותר.

איך בודקים

פשוט מאד, נכנסים למחירונים של יצחק לוי ויד 2, ומסתכלים על הדגמים השונים של הרכב שאתם מעוניינים לרכוש, או האופציות השונות שיש לכם, ובודקים את 7 השנים האחרונות במחירון, על מנת לבדוק מגמה. לרוב תוכלו לראות ירידה של עד 15% אבל שוב, זה לא מדע מדויק ויש משתנים רבים. אם תראו ירידה מתונה במחיר הרכב, ללא קפיצות משמעותיות, זה מן הסתם ייתן לכם יותר שקט מלהביט במחירון של דגם שרואים בו חוסר יציבות, ירידה גבוהה במחיר כל שנה, וחוסר איזון. חשוב לזכור שכבר ברכישה יורדים 5%-10%, ובשנה הראשונה יכולים לרדת עד 15% מערך הרכב. בהצלחה!

איזה רכב הכי שומר על ערכו?

 

איזה רכב הכי שומר על ערכו?

 שאלה מצוינת, ולא כולנו יודעים למה היא נשאלת. כשמדובר בשוק הרכב, חשוב לנו לדעת איזה רכב שומר הכי טוב על ערכו,

כדי לדעת איזה רכב כדאי לנו לקנות, על מנת שכשיגיע הרגע להשתדרג ולרכוש רכב טוב יותר, נדע שההפסד על הרכב הזה

יהיה משהו שלא יכאב לנו בכיס יותר מדי. בשנים האחרונות, שוק מכירת הרכבים בישראל התפתח כל כך, במידה כזו שכמעט

כל אחד היום יכול לרכוש רכב, בתנאים נוחים. מה הבעיה? הבעיה מתחילה כשאתה מנסה למכור את הרכב שלך ויש שוק מטורף

של מתחרים, בליסינג ובשוק הפרטי.

ירידת ערך

 לא תמיד קל לצפות ירידת ערך של רכב. זה תלוי במוניטין של החברה, בדגם של הרכב, ופרמטרים נוספים. הרכבים המשפחתיים

למשל, כמעט תמיד נמכרים לשוק הליסינג, מה שמצביע על תחרות גבוהה, וירידת ערך בהתאם. לפעמים ירידת הערך קשורה גם

לארץ המוצא. בדיקות מגלות כי מכוניות אירופאיות איבדו בממוצע מערכן באחוזים גדולים יותר ממכוניות אסיאתיות.

קריאת נתונים נכונה

אחת הדרכים להבין עד כמה רכב כזה או אחר שומר על ערכו או מאבד אותו, היא לבדוק את אחוזי הירידה במחיר במשך השנים.

מומלץ לבדוק כמה רכבים לצורך השוואה, רכבים שתראו באופן מגמתי שבכל שנה המחיר יורד במחירון, אזי אפשר להבין שזהו

רכב שערכו יורד במהירות יחסית גבוהה. כמובן שפרמטרים כגון שנת ייצור משפיעים מאד, לכן כדאי להשוות בין רכבים עם

פרמטרים דומים.

שמירת ערך

רכבים שערכם נשמר טוב יותר הם בדרך כלל רכבי מותג בעלי שם מצוין ואמינות של שנים. טויוטה ומאזדה למשל, מצליחות לשמור

על ערך טוב יותר מחברות אחרות, אבל גם סקודה, פולקסווגן וסיאט, האחרונה מצליחה לעשות זאת במידה והמחיר ההתחלתי שלה סביר.

המצב בישראל

בישראל בשנים האחרונות קיימת מגמה ברורה של ירידת ערך לא סימפטית לרכבים רבים. בכל זאת, בשנים האחרונות,

הרכבים שנמכרים הכי מהר הם סוזוקי, מאזדה, טויוטה ויונדאי. קיה פיקנטו מככבת גם כמובן, בתור הרכב הנמכר ביותר

בישראל לשנת 2016, לא קשה למכור אותה בכלל.

 

איזה רכב כדאי לקנות יד שנייה?

 

איזה רכב כדאי לקנות יד שנייה?

בשעה טובה החלטתם לקנות רכב. העניין הוא שרכב חדש, איך נאמר, קצת מעל התקציב שלכם. כמו מרבית השוק הישראלי, גם אתם מתכוונים לרכוש רכב יד שנייה, ופה מתחילות השאלות: איזה רכב כדאי לקנות? מה הרכבים המומלצים יותר ופחות בשוק של יד שנייה? איך אנחנו יודעים שעשינו עסקה טובה? לרכוש רכב הוא דבר רציני ביותר, וכשמדובר ברכב יד שנייה, הרי שמספר הקריטריונים שיש לקחת בחשבון הוא גדול וחשוב. הנה כמה לפניכם.

לשאול את השאלות הנכונות:

אין צורך שתחפשו דגם מוביל מסוים לפני רכישת רכב יד שנייה, יש המון רכבים מצוינים, במצב מעולה, גם משומשים. העניין הוא לדעת לשאול את השאלות הנכונות. קודם כל את עצמכם ולאחר מכם את מוכר הרכב.

שאלות שנשאל את עצמנו:

על מנת להחליט מה סוג הרכב שאתם רוצים לרכוש, עליכם לברר קודם כל מספר פרמטרים חשובים ולענות לעצמכם על מספר שאלות כגון: כמה אנשים בממוצע ייסעו ברכב? האם אני צריך רכב קטן או גדול? האם הרכב משמש אותי לנסיעות ארוכות או קצרות, ביום יום? אם אתם נוסעים נסיעות ארוכות בכל יום, או לעיתים תכופות, פרמטר החסכון בדלק הוא משמעותי בשבילכם. האם אתם אוהבים לנהוג בשטח? חשוב לכם שלרכב תהיה גישה לנהיגה טובה ובטוחה בשטח? זהו פרמטר נוסף שחשוב לקחת בחשבון. שאלה חשובה נוספת נוגעת לתקציב שלכם. בידקו במדויק כמה כסף ביכולתכם להשקיע ברכישת הרכב, וכמה כסף ביכולתכם להשקיע באופן שוטף וחודשי על מנת לתחזק אותו. כלומר: דלק, ביטוח, טיפולים. לאחר שיהיו לכם את הפרמטרים הללו, תוכלו לדעת טוב יותר מה סוג הרכב שמתאים לכם.

שאלות שנשאל את בעל הרכב:

התקדמתם שלב ואתם מתחילים לחפש בפועל את הרכב שלכם. זהו שלב חשוב ביותר ופה עליכם לשמור על פוקוס ולדעת לשאול שאלות חשובות כבר בשיחת הטלפון הראשונה, לאחר שראיתם מודעה של רכב שעונה על הקריטריונים שקבעתם לעצמכם. חשוב לשאול את השאלות הבאות:

  • האם הרכב עבר תאונות?

  • האם יש פגיעה בשלדה?

  • כמה הרכב נוסע מבחינת דלק?

  • למה אתה מוכר אותו?

  • האם הוא עבר טיפולים מיוחדים?

בהצלחה!

 

הרכב הנמכר ביותר ב2017

הרכב הנמכר ביותר 2017

אמנם שנת 2017 מאחורינו, ומעניין לראות נתונים של מכירות ושינויים בשוק הרכבים בשנה הזו. בינתיים, מכיוון שרק יצאנו לדרך עם שנת 2018, אנו מציגים בפניכם נתונים חלקיים של מכירות, אשר ימשיכו להתעדכן בחודשים הקרובים. נציג פה נתונים שמתייחסים לחצי השנה הראשונה של שנת 2017 בישראל, ונתונים עולמיים שמתייחסים לרבעון הראשון של 2017. הרכב המוכר ביותר למחצית הראשונה של שנת 2017 לאחר שהסתיימה המחצית הראשונה של 2017, ניתן לאסוף נתונים ולומר בפה מלא: הישראלים אוהבים את האסיאתיים! מתוך למעלה מ-168 אלף רכבים שעלו על הכביש בתקופה הזו, רבע מהם (למעלה מ-40 אלף), עשו את דרכם מדרום קוריאה. נתון מרתק, נכון? חברת כלמוביל, היבואנית של דגמי קיה, יונדאי וטלקאר, מסרה כמעט 44 אלף כלי רכב חדשים, כשהיונדאי מחזיק במקום הראשון מבחינת מספרים. במקום השני ניצבת חברת קיה עם שני דגמים פופולאריים במיוחד: קיה פיקנטו וקיה ספורטאז, כל דגם כזה נמכר בלמעלה מ-7000 יחידות במחצית הראשונה של 2017. במקום הרביעי אפשר לראות את חברת טויוטה היפנית, שמכרה כמעט 7000 יחידות של טויוטה קורולה האהודה. אגב, סתם כדי שתדעו, הרכב שסוגר את העשירייה הנמכרת הוא סקודה ראפיד.

הרכב הנמכר ביותר בעולם 2017 הנה נתון מעניין!

נכון לנתונים שפרסם מכון המחקר ג'ייטו, אשר בוחנים את הרבעון הראשון של שנת 2017, הרכב הנמכר ביותר הוא של חברת פורד, סדרה 150-F. פורד העלתה לכביש כמעט 244 אלף דגמים של הטנדר הזה בתקופה הזו. רובם אגב נמכרו בארצות הברית. במקום השני מתרווחת לה כמובן חברת טויוטה עם הדגם המשפחתי הקומפקטי המצליח, טויוטה קורולה. הדגם הזה נמכר בכמעט 215 אלף יחידות בתקופה הזו. הבאים בתור אגב, הם חברת ניסאן עם הדגם X טרייל, ולאחריה פולקסווגן גולף והונדה סיוויק. המותגים הגדולים ביותר בעולם נתונים נוספים שקיבלנו מתייחסים לרבעון הראשון של 2017, בין חודשים ינואר עד מרץ, ומציגים את המותגים המובילים. בתחום הזה חברת טויוטה במקום הראשון, חברת פולקסוון במקום השני, חברת פורד במקום השלישי, חברת ניסאן במקום הרביעי, חברת הונדה במקום החמישי.